top of page
  • Qendra e Shëndetit

Çaj i ftohtë- receta bazë

Aktualisiert: 31. Okt. 2021

Nëse ju pëlqen të pini pije të ëmbla siç është çaji i ftohtë, lehtë mund t’i bëni vetë në një variant të shëndetshëm. Në këtë mënyrë ju anashkaloni të gjitha ato kalori të tepërta dhe aditivë të shumtë artificialë që gjenden në shumicën e pijeve joalkoolike nga supermarketi.


Zgjidhni një çaj mente ose balsam limoni të përgatitur për çajin tuaj të ftohtë.


Ëmbëlsoni atë me shurup jacon, sheqer të luleve të kokosit, xylitol ose stevia dhe lëreni çajin të ftohet.


Pastaj vendoseni në frigorifer për disa orë.Provojeni dhe shijoni këtë shuarje mrekullisht freskuese dhe të shëndetshme të etjes!


63 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page