top of page
  • Qendra e Shëndetit

Humbja e peshës është çështje e kokës


Humbja e peshës fillon në mendje. Truri mund të stërvitet në atë mënyrë që dëshira për ushqim të pashëndetshëm të zhduket dhe në vend të kësaj të rritet oreksi për ushqim të shëndetshëm. Sidomos për njerëzit që duan urgjentisht të humbin peshë, kjo njohuri është një lehtësim i jashtëzakonshëm, pasi zakonisht janë gjërat jo të shëndetshme ato që e bëjnë veten të ndihen në peshore.


Varësia ndaj të gjërave jo të shëndetshme parandalon humbjen e peshës

Ata që janë të varur nuk mund ta heqin qafe cigaren, ndonjëherë as nga alkooli dhe gjithnjë e më shpesh jo nga disa ushqime apo sasi ushqimesh.


Sepse çfarë zgjidhni? Një biskotë e dyfishtë e mbushur me çokollatë apo kraker pa sheqer? Petë me proshutë me salcë kremi apo pjata e sallatës jeshile? Erëza apo një mollë?


Zgjedhja zakonisht nuk është e vështirë - dhe humbja e peshës është përkatësisht problematike. Tani jo vetëm rritet pesha, por edhe rreziku i të gjitha llojeve të sëmundjeve.


Sëmundje që janë aq të përhapura sa që vështirë se dikush habitet kur më në fund shfaqen: presioni i lartë i gjakut, nivelet e larta të kolesterolit, diabeti, çrregullimet e qarkullimit të gjakut dhe shumë më tepër.


Por, pavarësisht nga të gjitha rreziqet, mendimi i thjeshtë i trajtimeve jo të shëndetshme për disa njerëz për të humbur të gjithë mekanizmat e kontrollit. Dëshira për diçka të ëmbël ose të kripur shpesh të kujton një varësi që shpesh e bën të pamundur humbjen e peshës.


Pasi të keni përthithur përfundimisht objektin e dëshiruar, do të gjeni edhe kënaqësi të këndshme. Dikush flet për sistemin e shpërblimit të trurit, i cili tashmë është aktivizuar.


Dhe është pikërisht kjo ndjenjë e mirë pasi keni ngrënë disa ushqime që të krijohet një lloj varësie dhe thjesht nuk mund të përmbaheni më pasi të keni lindur dëshira për patate të skuqura ose çokollatë.


Një pralinë apo e gjithë pako?

Efekti i shpërblimit, megjithatë, ndodh në një masë të ndryshme për çdo person. Ata me një dhëmb të ëmbël, truri i të cilëve është më pak i ndjeshëm ndaj një shpërblimi të tillë, janë më të prirur ndaj mbipeshës dhe obezitetit - thjesht sepse kanë nevojë për më shumë "substancë" përpara se shpërblimi të arrijë në formën e një ndjenje të mirë.


Njerëzit, truri i të cilëve ka shumë më tepër gjasa të sinjalizojë kënaqësi, nga ana tjetër, e kanë më të lehtë. Ju do të keni mjaftueshëm pas vetëm një praline, ndërsa më pak të ndjeshëm duhet të zbrazin të gjithë paketën.


Nëse sistemi ynë i shpërblimit do të reagonte ndaj detyrave të pakëndshme, do të ishte jashtëzakonisht praktik. Do të ishim shumë më të motivuar dhe nuk do të kishim më probleme me gjëra të tilla si humbja e peshës apo ushtrimet.


Ne mund të bëjmë gjithçka që shpesh na mungon fuqia vendimmarrëse për të bërë, ndërsa vetja më e dobët ulet pranë nesh, duke buzëqeshur.


Origjina e mirëqenies dhe varësisë

Një i ashtuquajtur neurotransmetues në tru është veçanërisht përgjegjës për efektin e shpërblimit: dopamina.


Kjo substancë lajmëtare bëhet aktive në trurin tonë kur ndihemi veçanërisht mirë, përjetojmë diçka të bukur ose presim me padurim diçka.


Cilat përvoja dhe veprime çojnë në një ndjenjë mirëqenieje dhe një çlirim të shtuar të dopaminës janë të ndryshme për të gjithë:


Për njërin, hormoni i lumturisë lëshohet gjatë një shëtitjeje, për tjetrin, një not në det ose një muzikë e veçantë frymëzon. Shumë shpesh, megjithatë, janë gjithashtu disa ushqime që krijojnë me të vërtetë flluskën e dopaminës. Fatkeqësisht, kryesisht ushqime shumë të pashëndetshme.


Dhe duke qenë se dëshironi të ndiheni gjithmonë rehat dhe të kënaqur, dëshira për ushqimet e duhura rritet gjithnjë e më shumë. Shpesh duket se nuk ka sinjal ndalimi dhe ju hani, hani dhe hani - derisa mezi mund të ecni.


Humbni peshë me sistemin e shpërblimit

“Por, po sikur të mos ishit më i pafuqishëm në mëshirën e këtij parimi të shpërblimit, por përkundrazi për qëllimet tuaja, p.sh. B. mund ta përdorë atë për të humbur peshë, "menduan studiuesit në Qendrën Kërkimore të Ushqyerjes Njerëzore Jean Mayer USDA mbi plakjen në Universitetin Tufts dhe Spitalin e Përgjithshëm Massachusetts.


Në studimin e botuar në revistën Nutrition and Diabetes në vitin 2014, shkencëtarët ekzaminuan sistemin e shpërblimit të trembëdhjetë burrave dhe grave mbipeshë dhe obezë që dëshironin të humbnin peshë.


Tetë prej tyre morën pjesë në një program të sapo zhvilluar për humbje peshe në Universitetin Tufts, ndërsa pesë të tjerët formuan një grup kontrolli dhe nuk morën mbështetje për humbjen e peshës. Periudha e hetimit zgjati gjashtë muaj.


Humbje peshe e kontrolluar nga truri

Studiuesit shpresonin për një humbje peshe prej 0.5 deri në 1.0 kilogramë në javë tek pjesëmarrësit duke reduktuar marrjen e kalorive me 500 deri në 1000 kalori në ditë.


Iniciatorët e programit dietik rekomanduan një dietë me karbohidrate komplekse që bëjnë që niveli i sheqerit të rritet vetëm ngadalë dhe që kanë një përmbajtje të lartë proteinash dhe fibrash.


Ndjenja e urisë reduktohet nga tretja e ngadaltë e këtyre ushqimeve dhe niveli i ekuilibruar i sheqerit në gjak, në mënyrë që të jetë e mundur humbja e qëndrueshme e peshës.


25 për qind e energjisë së konsumuar mbulohej nga proteinat dhe yndyrat. 50 për qind e mbetur përmes karbohidrateve komplekse. Përmbajtja e fibrave në dietë ishte 40 gram çdo ditë.


Të dy grupet iu nënshtruan rezonancës magnetike të trurit në fillim dhe në fund të studimit të humbjes së peshës, me të cilin u bë i dukshëm aktiviteti i trurit në zonën e qendrës së shpërblimit.


Në fakt, pas gjashtë muajsh, studiuesit ishin në gjendje të identifikonin efekte të ndryshme shpërblimi sesa në fillim.


Subjektet e testit që kishin zbatuar një ndryshim të qëndrueshëm në dietë me programin e humbjes së peshës, tani reaguan me një ndjeshmëri më të lartë ndaj ushqimeve të shëndetshme dhe me pak kalori, kështu që ata u argëtuan më shumë duke humbur peshë sesa grupi i kontrollit.


Ndjenja e shpërblimit dhe shijimi i ushqimeve më të shëndetshme ishte rritur ndjeshëm. Në të kundërt, ushqimet e pashëndetshme dhe me kalori të lartë prodhonin më pak ndjenja pozitive.


Jo vetëm që ishte më e lehtë për të humbur peshë tani. Rreziku i një rikthimi në zakonet e vjetra të të ngrënit gjithashtu u ul ndjeshëm.


Të gëzuar në humbje peshe

Studiuesit ishin në gjendje të tregonin se një ndryshim në dietë (p.sh. për të humbur peshë) duhet të kryhet gjithmonë për disa muaj në mënyrë që të programohet truri për ushqime të shëndetshme.


Kombinimi i trajnimit të sjelljes në shënjestër, rritja e konsumit të ushqimeve me fibra të lartë dhe një plan menuje me një indeks të ulët glicemik (ushqime që përmbajnë karbohidrate që shkaktojnë vetëm një rritje të lehtë të sheqerit në gjak) nisi një rimendim të matshëm dhe siguroi gëzimin e nevojshëm për të humbur peshë ose. duke humbur peshë. të ushqyerit e shëndetshëm.


Kjo qasje mund të jetë një alternativë serioze ndaj operacioneve të rrezikshme të bypass-it të stomakut, të cilat shpesh u sugjerohen njerëzve me mbipeshë të rëndë, në mënyrë që ata të humbin më në fund peshë.


Megjithatë, pas ndërhyrjeve të këtij lloji, kënaqësia e të ngrënit zakonisht zvogëlohet ndjeshëm, ndërsa ndryshim pozitiv në dietë nuk arrihet me operacion. Cilësia e jetës mund të ulet ndjeshëm për shkak të mungesës së kënaqësisë.


Një fillim ideal për një kalim të suksesshëm në një dietë të shëndetshme për humbje të përhershme në peshë, nga ana tjetër, është një detoksifikim me dietë të tepërt alkaline.


Një kurë e tillë zgjat, për shembull, katër javë dhe ju ofron këshillat dhe udhëzimet e duhura, si dhe recetat e shijshme për të humbur peshë, në mënyrë që të qëndroni derisa truri juaj të ketë ruajtur informacionin e duhur dhe të dëshironi të bëni vetëm diçka të shëndetshme. .


Nëse e përmbushni dëshirën tuaj për makarona me petë konjac, humbja e peshës bëhet pothuajse lojë e fëmijëve. Petët Konjak përbëhen nga pluhur konjac (i disponueshëm edhe në kapsula), i cili jo vetëm që ju siguron që të jeni të kënaqur, por shpesh do të thotë që nuk mendoni më për ushqimin.


Provoje!

 

Burimet e artikullit:

  • Gedanken zum Abnehmen zu verwenden (zentrum-der-gesundheit.de) - Zentrum der Gesundheit

  • Deckersbach, S K Das, L E Urban, T Salinardi, P Batra, A M Rodman, A R Arulpragasam, D D Dougherty, S B Roberts. “Pilot randomized trial demonstrating reversal of obesity-related abnormalities in reward system responsivity to food cues with a behavioral intervention. Nutrition Diabetes, 2014; 4 (9): e129 DOI:10.1038/nutd.2014.26, (Eine randomisierte Pilotstudie zeigt die Umkehr der Reaktion des Belohnungssystems auf Nahrungsmittel durch Verhaltenstraining bei bestehender Fettleibigkeit)


113 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Σχόλια


bottom of page