top of page
  • Qendra e Shëndetit

Krem i rrahur kokosi - i bërë vetë

Këtë krem ​​të shijshëm të përgatitur nga qumështi i kokosit mund ta përgatisni vetë në vetëm 5 minuta. Pastaj vendoseni në frigorifer gjatë natës në mënyrë që të bëhet i bukur dhe i fortë - absolutisht i lehtë dhe shumë i shijshëm!


Përbërësit për 4 racione:


  • 400 ml qumësht kokosi - vendoseni kanaçen me kokë poshtë në frigorifer gjatë natës

  • ½ lugë çaji pluhur vanilje

  • 1 majë kripe kristali


Përgatitja:


Hapi i parë

Për kremin e rrahur, nxirrni qumështin e kokosit nga frigoriferi dhe ndani pjesën e ngurtë nga qumështi (përdorni qumështin diku tjetër).


Hapi i 2 -të

Vendoseni pjesën e ngurtë të qumshtit të kokosit së bashku me pluhurin e vaniljes dhe pak kripë në një enë të gjatë e të ftohtë dhe rrihni me një mikser dore derisa të keni një krem ​.

3 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page