top of page
  • Qendra e Shëndetit

Krem i rrahur vegan - i bërë vetë

Për të përgatitur këtë krem të rrahur vegan ne përdorëm ujë qiqrash​​. Mund të habiteni, por kremi në fakt ka shije të mrekullueshme! Binde veten.


Përbërësit për 4 racione:

  • 1 kanaçe qiqra - 100 ml prej të cilave është ujë

  • 1 lugë shurup agave ose mjaltë

  • ¼ lugë çaji pluhur vanilje


Përgatitja:

  • Për kremin e rrahur, vendosni të gjithë përbërësit në një tas dhe rrihni me një mikser dore për 5 minuta.

Shënim:

Konsumojeni kremin shpejt pasi do të shembet pas rreth një ore.

0 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page