top of page
  • Qendra e Shëndetit

Mëngjesi alkalik me mollë dhe banane

Për këtë mëngjes të thjeshtë alkalik ne thjesht presim një mollë dhe një banane në feta dhe i shijojmë me kanellë dhe mjaltë. Arrat që shtojmë sipër sigurojnë një pjesë të mirë të yndyrave të shëndetshme. Gati për 2 minuta. Thjesht provojeni.


Përbërësit për 1 porcion:

  • 1 mollë organige - e larë dhe prerë ne feta

  • 1 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta

  • 2-3 arra te coptuara (ose 5 badema te coptuar)

  • 1/4 lugë çaji kanellë

  • mjaltë për ëmbëlsim - sipas dëshirës


Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 1 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 1 minuta

  • Koha e pritjes: - minuta


Hapi i parë

Së pari përgatitni përbërësit.


Hapi i 2 -të

Vendoseni fetat e mollës dhe bananes në nje pjate. Shtoni arrat (ose bademat) siper dhe shijojeni siper me kanelle dhe mjalte.

21 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

コメント


bottom of page