top of page
 • Fisnik Komoni

Muesli amarant me banane dhe mollë

Këtu proteina e vlefshme nuk sigurohet nga qumështi, por nga amaranti


Përbërësit për 2 porcione:

 • 1 mollë e madhe organike

 • 2 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta

 • 2-4 Arra Macadamia ose arra shqeme (Cashew)

 • 4 lugë gjelle muesli amarant

 • lëngu i 1 mandarine

 • 1 lugë gjelle mjaltë

 • Kanelle sipas deshires

Përgatitja:

 • Koha e parapërgatitjes: 2 minuta

 • Koha e gatimit / pjekjes: 2 minuta

 • Koha e pritjes: - minuta


Hapi i parë

Qëroni dhe copëtoni bananet. Lani mollën, prerë në feta të holla. Shtoni arrat dhe mueslin amaranth.


Hapi i dytë

Përzieni lëngun e mandarinës me mjaltin dhe spërkateni mbi. Aromatizoni me kanelle sipas deshires.

Tags:

54 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page