top of page
  • Fisnik Komoni

Muesli tërshëre me limon

I thjeshtë, i shijshëm dhe i shëndetshëm.


Përbërësit për 2 porcione:

  • 2 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta

  • 4 lugë gjelle fjollëza tërshëre

  • Lëng nga 1 limon i vogël ose 1/2 limon i madh

  • 1 lugë gjelle mjaltë (opcionale)

  • Kanelle sipas deshires (opcionale)

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 2 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 2 minuta

  • Koha e pritjes: - minuta


Hapi i parë

Qëroni bananet dhe shtypeni me një pirun. Shtrydhni limonin dhe përzieni lëngun së bashku me tërshëren në banane.


Hapi i dytë

Sipas deshires shtoni mjalte dhe kanelle.

Tags:

25 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page