top of page
  • Qendra e Shëndetit

Salcë chilli - e bërë vetë

Aktualisiert: 1. Nov. 2021

Kjo recetë është një salcë chilli e fermentuar që e keni bërë në 10 minuta. Pastaj duhet të fermentohet për 14 ditë të tjera para se të shijoni përfitimet e fermentimit: shije e shkëlqyeshme dhe një ndihmë për zorrën dhe sistemin tuaj imunitar.


Përbërësit për ca 600 ml:

  • 500 g speca djegës të kuq

  • 160 ml uthull molle

  • 40 g kripë kristali

  • 3 lugë gjelle sheqer kokosi

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 10 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 1 minutë

Hapi i parë

Për salcën djegëse, së pari bluajini specat djegës në një mikser në një tul të trashë dhe përzieni me kripën kristalore.


Hapi i 2 -të

Pastaj hidhni masën e bluar në një kavanoz të rrotulluar (për ruajtje) dhe ruani të mbyllur në temperaturën e dhomës (20-25 ° C) për 14 ditë. Ky është i njëjti parim si kur bëni lakër turshi.


Hapi i 3 -të

Kur fermentimi të ketë përfunduar, vendosni një sitë në një tas; Vendosni dorashka.


Hapi i 4 -të

Vendoseni puren e djegës në leckë, ngrini skajet, pastaj kapeni direkt mbi purenë dhe shtrydhni lëngun fuqishëm. Pastaj hidhni uthull dhe sheqerin , mbushni salcën e përfunduar në një shishe qelqi dhe ruajeni në frigorifer.

9 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Kommentare


bottom of page