top of page
  • Qendra e Shëndetit

Sallatë me karrota me farat e susamit të zi

Për këtë sallatë karrote ne kombinuam karota dhe mollë të grira me një salcë të thjeshtë dhe shërbyem me fara susami të pjekur - aromatike dhe të freskëta në shije; e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur.


Përbërësit për 2 porcione:

  • 2 lugë fara susami të zi - të pjekura pa yndyrë derisa të fillojnë të nuhasin;

  • 2 lugë lëng limoni, të shtrydhur

  • 1 lugë vaj ulliri

  • 1 lugë gjalpë bajame, e bardhë

  • Kripë kristali dhe piper nga mulliri

  • 300 g karrota

  • 230 g mollë

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 15 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 5 minuta

Hapi i parë

Përgatitni farat e susamit dhe lëngun e limonit për sallatën me karrota.


Hapi i 2 -të

Pastaj për salcë përzieni 2 lugë lëng limoni me 1 lugë vaj ulliri dhe 1 lugë gjalpë bajame në një tas sallatë dhe spërkateni me kripë dhe piper.


Hapi i 3 -të

Grini imët karotat në tas; Grini mollët në mënyrë të trashë dhe përzieni plotësisht. Shijoni për shije me kripë dhe piper.


Hapi i 4 -të

Shërbejeni sallatën me karrota të spërkatur me farat e susamit të thekur.

17 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comentarios


bottom of page