top of page
 • Qendra e Shëndetit

Sallata kuskus - aromatike, e freskët dhe vegane

Kjo sallatë aromatike kuskus është vegane e freskët e lehtë dhe mbushëse.


Përbërësit për 1 porcion:

 • 100 gr sallat

 • nje gote kuskus

 • 1 karrote e coptuara

 • 3 rrepka te coptuara

 • vaj ulliri

 • ufull molle

 • kryp himalaje

Përgatitja:

 • Ziejeni kuskusin sipas udhezimeve ne paket

 • Ne nje ene te thelle lani sallaten karroten dhe rrepken dhe kulloni ato

 • Pastaj shtoni kuskus-in

 • Ne fund shtoni vajin, ufellen dhe kripen dhe perzojeni mire.

Shënim:

 • Sipas deshires mund te perdoren edhe sallata dhe perime tjera sezonale!

9 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comentários


bottom of page