top of page
 • Qendra e Shëndetit

Supa me perime e Teutës

Aktualisiert: 25. Juni 2021

Kjo supë me perime ka shije mrekullisht të freskët, është e lehtë dhe e shijshme - patjetër që duhet ta provoni!


Përbërësit për 3 porcione:

 • 1 liter uje

 • 3 patate mesatarisht te medha

 • 1 patate e vogel e embel

 • 3 karrota

 • 1 brokoli i vogel

 • pak fasule te gjelberta

 • 1 qep vogel

 • 2 thelba hudher

 • pak xhinxhifill (opcionale)

 • gjalpe

 • 2 luge çaji melmesa supe

 • kryp himalaje

 • piper te zi

 • magdanoz (i grimcuar)

Përgatitja:

 • laj perimet, dhe prej ato

 • ne nje ene te thelle vendos gjalpin dhe shto qepen, hudhren dhe xhinxhifillin

 • pastaj shto karrotat, fasulet dhe kompirat dhe ziej per 2 minuta

 • shto ujin dhe melmesen e supes (1 luge caji per 500 ml uje)

 • ziej supen deri sa te jane zbutur patatet

 • shto brokollin dhe lere te zihet per 2 minuta

 • ne fund sipas deshires shto krypen, piperin e zi dhe magdanozin

Shënim:

 • Sipas deshires, supen mund ta shoqerosh me pak buke thekre te rreshkur.

142 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comentarios


bottom of page