top of page
  • Qendra e Shëndetit

Avokado - Super fruta e shijshme


Avokado është një frut shumë i dendur, i mbushur me lëndë ushqyese. Eshtë veçanërisht e pasur me vitaminë A. Përmban gjithashtu shumë vitamina B, veçanërisht niacinë, acid folik, kalcium, hekur, 9 aminoacide thelbësore dhe shumë kalium.


Avokado përkrah qarkullimin e gjakut, ul kolesterolin dhe zgjeron enët e gjakut. Është e vërtetë që avokadot kanë shumë yndyrë - një arsye që ata kanë fituar nofkën "dardhë gjalpi". Por është yndyra primare, acid oleik i pangopur (i përqendruar edhe në vaj ulliri), vepron si një antioksidant për të bllokuar kolesterolin LDL. Një studim i vitit 1996 nga studiuesit në Instituto Mexicano del Seguro Social në Meksikë shikoi përfitimet shëndetësore të konsumit ditor të avokados. 45 persona testues që hëngrën avokado çdo ditë për vetëm një javë përjetuan një rënie mesatare prej 17 përqind të kolesterolit në gjak. Raporti i tyre i kolesterolit gjithashtu ndryshoi në një mënyrë të shëndetshme: LDL (lipoproteina me densitet të ulët) dhe trigliceridet ranë ndjeshëm ndërsa nivelet e tyre HDL (lipoproteina me densitet të lartë) u rritën.


Avokadot janë gjithashtu të pasura me beta-sitosterol, e cila u tregua se zvogëlon kolesterolin në 16 studime njerëzore. Beta-sitosterol është një ilaç i përshkruar gjerësisht anti-kolesterol që ndërhyn në thithjen e kolesterolit, por ka efekte anësore serioze. Avokadot kanë katërfishin e sasisë së gjetur në portokallet që më parë ishin cituar si burimi më i pasur i frutave të beta-sitosterolit.


Avokado është zbuluar se ka tre herë sasi glutathione sesa në çdo frut tjetër. Glutathione është një antioksidant i fuqishëm që tregohet se bllokon tridhjetë kancerogjenë të ndryshëm dhe bllokon përhapjen e virusit AIDS në eksperimentet e provëzave. Studimet kanë zbuluar një korrelacion të fortë midis rritjes së marrjes glutathione (nga ushqimi) dhe zvogëlimit të rrezikut të kancerit oral dhe faringut.


Kam ngrënë ½ avokado në sallatën time të drekës ditore (shmangni ngrënien e tij në mbrëmje) për mbi 20 vjet dhe zbulova se ishte një nga ushqimet më ushqyese.

Shtypja e një avokado dhe fërkimi i tij në flokët tuaj për pesë minuta pas larjes do të shtojë shkëlqim në flokët tuaj; pas pesë minutash thjesht shpërlani kokën. Në Afrikën e Jugut, një maskë avokado e bërë nga avokado pure, mjaltë dhe lëng gëlqereje aplikohet në fytyrë si një trajtim hidratues për të kundërvepruar me efektet e tharjes së diellit të nxehtë.


 

Kapitull nga libri "Timeless secrets of health and rejuvenation" të autorit Andreas Moritz

51 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

コメント


bottom of page