top of page
  • Fisnik Komoni

Musli alkalin

Klasiku ynë - ngop bile edhe ngrënësin e flaktë të bukës.


Përbërësit për 2 porcione:

  • 2 molla organige - larë dhe prerë ne feta

  • 2 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta

  • disa badema te coptuar

  • 2 lugë gjelle fluska kokosi

  • lëngu i 1/2 limoni apo mandarine

  • pak mjaltë për ëmbëlsim


Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 2 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 2 minuta

  • Koha e pritjes: - minuta


Hapi i parë

Përziejini frutat me bajamet dhe fluskat e kokosit dhe derdhni lëngun dhe mjaltin mbi të.

Tags:

81 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Commentaires


bottom of page