top of page
  • Fisnik Komoni

Musli alkalin me banene, boronica dhe çips kokosi

I thjeshtë, i shpejtë, i shëndetshëm dhe ushqyes. Ju duhet ta provoni!


Përbërësit për 2 porcione:

  • 2 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta

  • 2 tas boronica

  • 2 lugë gjelle çips kokosi (alternativ 8 bajame të fërguara)

  • lëngu i 1 mandarine

  • 1 lugë çaji mjaltë (opcionale)

  • Kanellë


Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 2 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 2 minuta

  • Koha e pritjes: - minuta


Hapi i parë

Përziejini frutat në një pjatë derdhni lëngun e mandarinës sipër.


Hapi i parë

Shtoni siper çipsin e kokosit (apo bajamet) aromatizoni me kanellë dhe ëmbëlsoni sipas dëshirës me mjaltë.

Tags:

149 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comentarios


bottom of page