top of page
  • Qendra e Shëndetit

Pije Ashwagandha - pija e gjumit

Aktualisiert: 9. Nov. 2021

Ashwagandha, e njohur edhe si kokrra të kuqe të gjumit, ka aftësi adaptogjene. Përveç ashwagandha, receta jonë gjithashtu përfshin erëza të shijshme në mënyrë që të mund të bini në gjumë të qetë dhe të relaksuar.


Përbërësit për 1 tas:

  • 1 lugë çaji pluhur ashwagandha

  • 2 majë pluhur kurkuma

  • 2 majë pluhur kardamom

  • 1 majë pluhur karafili

  • 1 majë pluhur kanelle

  • 250 ml pije tërshërë

  • 1 lugë caji mjalte (apo sheqer kokosi)

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 5 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 5 minuta

Hapi i parë

Për pijen ashwagandha, vendosni të gjithë përbërësit në një tigan dhe ngroheni pak. Pijeni pijen rreth gjysmë ore para se të shkoni në shtrat.

Tags:

102 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page