top of page
  • Qendra e Shëndetit

Qull tershëre me mollë dhe kanellë

Për këtë qull të mirë, ne thjesht pjekëm pjesën e sipërme të thekonave të tërshërës dhe kubave të mollës në furrë për 10 minuta. Mëngjesi i përsosur - i shpejtë, i mbushur dhe shumë i shijshëm!


Përbërësit për 2 porcione:

  • 100 g tërshër

  • 160 g mollë - të prera në kube 1 cm

  • 2 maje thike kripë kristali

  • 1/3 lugë çaji kanellë pluhur

  • 1 lugë sheqer të luleve të kokosit (alternativë ksilitol, eritritol ose shurup jacon)

  • 400 ml pije tërshërë (alternativë pije orizi, por më pas mos përdorni një ëmbëlsues)

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 5 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 10 minuta

  • Koha e pritjes: -


Hapi i parë

Së pari, ngrohni furrën në 180 ° C; Përgatitni një tepsi pjekje të veshur me letër pjekje.


Hapi i 2 -të

Ndërkohë, përgatitni mollët. Pastaj për majën vendosni 25 g thekon tërshërë së bashku me kubet e mollës në një tas dhe përziejini mirë me 1 majë kripe, 1/3 lugë çaji kanellë dhe 1 lugë sheqer. Përhapeni përzierjen në fletën e pjekjes dhe piqeni në furrë për 10 minuta.


Hapi i 3 -të

Ndërkohë, sillni një tenxhere me 400 ml pije tërshërë me një majë kripe në shporet. Pastaj shtoni 75 g thekon tërshërë dhe ziejini për 5 minuta. Më pas shpërndajeni në dy tasa dhe lëreni të ftohet.


Hapi i 4 -të

Hiqeni pjesën e sipërme nga furra dhe lëreni të ftohet pak.


Hapi i 5 -të

Shijoni tersheren e mbuluar me kubet e mollës së pjekur.

50 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page