top of page
  • Qendra e Shëndetit

Vaj kokosit - Një dhuratë tropikale


Vaji i kokosit i virgjër është i pasur me acid laurik, një agjent i provuar antiviral dhe antibakterial. Aktualisht përdoret në trajtimin e SIDA -s. Monolaurin është një monoglicerid i acidit laurik. Acidi laurik gjendet gjithashtu në qumështin e nënës së njeriut, i cili e bën qumështin e kokosit dhe alternativë të shkëlqyer për ushqimet me formulë qumështi.


Vaji i kokosit me shije të shijshme jo vetëm që është i kënaqshëm për shijen tuaj, por gjithashtu pastron zorrën e trashë duke zbutur butësisht dhe liruar materialin e vjetër fekal, dhe duke ndihmuar për ta hequr atë pa efekte anësore të pakëndshme. Ka një efekt të fortë alkalizues në trup, i cili është i dobishëm për çdo proces sëmundjeje. Vaji tropikal ka një substancë që është treguar të rrisë nivelet e kolesterolit HDL, lloji i mirë, duke ulur kështu rrezikun e sulmit në zemër.

Për ata që janë të shqetësuar për infektimin me parazitët e zorrëve dhe Candida albicans, vetitë anti-parazitare të kokosit ndihmojnë në pastrimin e organizmave patogjenë duke ua grabitur veshjen mbrojtëse. Një trajtim natyral kundër majave, vaji i kokosit ka qenë i njohur për shumë shekuj për të parandaluar infeksionet e majave tek gratë në ishujt e Paqësorit. Gjatë testeve shkencore, si acidi kapriç ashtu edhe ai laurik i gjetur në vajin e kokosit në sasi shumë të mëdha u zbuluan se ishin absolutisht vdekjeprurëse për të gjitha llojet kryesore të Candida albicans.

Hulumtimet që krahasojnë banorët e Ishujve të Paqësorit me Njerëzit treguan se shëndeti i tyre ishte jashtëzakonisht i mirë në krahasim me standardet perëndimore. Këta ishuj nuk kishin shenja të sëmundjes së veshkave ose hipotiroidizmit që mund të ndikonin në nivelet e yndyrës. Nuk kishte hiperkolesterolemi (kolesterol i lartë në gjak). Të gjithë banorët ishin të dobët dhe të shëndetshëm pavarësisht një diete shumë të pasur me yndyrë të ngopur nga vaji i kokosit. Në fakt, popullatat në tërësi kishin raporte ideale peshe-lartësi në krahasim me shifrat e Indeksit të Masës Trupore të përdorura nga nutricionistët. Problemet e tretjes janë të rralla. Kapsllëku është i pazakontë. Ata mesatarisht dy ose më shumë lëvizje të zorrëve në ditë. Atheroskleroza, sëmundjet e zemrës, koliti, kanceri i zorrës së trashë, hemorroidet, ulcerat, divertikuliti dhe apendiciti janë gjendje me të cilat ata në përgjithësi nuk janë të njohur.


Vaji i kokosit gjithashtu ndihmon në shpërndarjen dhe heqjen e toksinave që janë bllokuar në depozitat yndyrore, duke e bërë kështu akumulimin e yndyrës gjithnjë e më të panevojshëm (akumulimi i yndyrës është një mekanizëm mbijetese për të mbajtur toksinat e përfshira brenda indit yndyror). Kjo mund të shpjegojë pse vaji i kokosit ndihmon në ndërtimin e muskujve të dobët. Shumë ndërtues trupi, trajnerë personalë, atletë olimpikë dhe të tjerë e përdorin atë për ndërtimin e masës së dobët të trupit


Vaji i kokosit tretet lehtë, edhe nga sistemet e dobëta dhe të komprometuara të tretjes. Ndihmon me shumicën e çrregullimeve të tretjes, të tilla si sëmundja e Crohn dhe sindroma e zorrëve të irritueshme. Ky vaj nuk kërkon ndonjë enzimë ose bartës që të transportohet nëpër membranat qelizore. Pasi të ketë arritur në brendësinë e qelizës, përdoret për energji. Kjo e bën kokosin një burim energjie të gatshëm.


Vaji i kokosit gjithashtu është treguar se balancon hipotiroidizmin. Shtë një yndyrë e ngopur e përbërë kryesisht nga acide yndyrore të zinxhirit të mesëm. Gjithashtu të njohur si trigliceridet me zinxhir të mesëm (MCTs), acidet yndyrore me zinxhir të mesëm janë të njohur për rritjen e metabolizmit dhe nxisin humbjen e peshës dhe imobilizojnë bakteret e majave Nëse kërkohet, vaji i kokosit rrit temperaturat bazale të trupit duke rritur metabolizmin, gjë që është një lajm i shkëlqyeshëm për ata që vuajnë nga niveli i ulët funksionet e tiroides, dhe ato të prekura nga Sindroma e Lodhjes Kronike.


Vaji i kokosit është i dobishëm për të rinjtë dhe të moshuarit. Është një nga vajrat më të shëndetshëm dhe më të sigurt. Ndryshe nga shumica e vajrave, vaji i kokosit nuk do të oksidohet kur nxehet. Kjo e bën vajin e kokosit vajin ideal të gatimit. Me përjashtim të llojeve Kapha, një i rritur mesatarisht mund të përfshijë me siguri rreth 3.5 lugë vaj kokosi në ditë në dietën e tyre. Nuk do t'ju shëndoshë, dhe më e mira nga të gjitha është jo-toksike, shumë ndryshe nga shumë antimykotikë me recetë. Por, filloni me një dozë të ulët derisa të zbuloni se çfarë ndikojnë te ju efektet tuaja anësore nga prishja e majave. Përveç përfitimeve të tij të brendshme, kur aplikohet në lëkurë, vaji i kokosit do të mbrojë nga djegia nga dielli, tharja, plasja dhe mikrobet e dëmshme.

 

Burimet e artikullit:

  • Timeless Secrets of Health and Rejuvenation - Andreas Moritz

5 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page