top of page

Avokado krem ​​me borzilok dhe nenexhik

Kremi ynë i avokados është alternativa e shëndetshme ndaj akullores konvencionale. Copat e ngrira të avokados thjesht shndërrohen në një pije freskuese të shijshme në blender së bashku me limetën dhe shurupin mollës. Akullorja perfekte - jo vetëm në ditët e nxehta të verës.Ky puding i shijshëm me fara chia ka shije të shkëlqyeshme, është shumë i shëndetshëm dhe i shpejtë për t’u përgatitur - për një fillim të përsosur të ditës. Përbërësit për rreth 500 g: 500 g avokado - hiqni farën; preni në kube të vogla 150 g shurup molle 125 ml lëng limoni organik + ½ lugë çaji lëvore 1 lugë çaji pluhur vanilje 1 majë kripe kristali 1 lugë gjelle borzilok të grirë hollë 1 lugë gjelle nenexhik të grirë hollë 2 lugë fëstëkë të copëtuar Përgatitja: Hapi i parë Për kremin, së pari copëtoni avokadon, më pas vendoseni në frigorifer për 30 minuta dhe lëreni të ngrijë. Hapi i 2 -të Sapo të jenë ngrirë, vendosni 150 g shurup molle, 125 ml lëng limoni, 1 lugë çaji vanilje dhe 1 majë kripe në një blender. Pastaj shtoni kubet e avokados dhe përzieni shpejt në një masë të lëmuar; përdorni një kumarxhi për ta bërë këtë. Hapi i 3 -të Hidheni kremën në një tas, hidhni barishtet e grira hollë dhe 1/2 lugë çaji lëvore limete dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Hapi i 4 -të Pastaj mbushni kremin në enët e deserteve dhe shijojeni të spërkatur me fistikë të copëtuar. Shënim: Kremi nuk duhet të ngrihet përsëri!

Avokado krem ​​me borzilok dhe nenexhik
bottom of page