top of page

Bajame të fërguara

Bajamet e fërguara janë një messhujtë e lehtë dhe një dhuratë e bukur kuzhinës gjatë gjithë vitit. Ato janë veçanërisht të shijshme kur janë të përgatitura të freskëta. Përbërësit për 1 litër: 250 gr. bajame Përgatitja: hudheni bajamet ne nje tigan pa vaj dhe fergoni ato deri sa te fillojne te japin arome lerni te ftofen ruajeni ato ne nje ene qelqi me kapak Shenim: Veproni njejte edhe me fruta tjera te thate si p.sh. lajthia, Cashew, arra, chips kokosi, etj.

Bajame të fërguara
bottom of page