top of page

Fingerfood: paste ulliri mbi bukë të thekur

Kjo pastë ulliri e shpejtë dhe e lehtë, e shërbyer mbi bukë të thekur, është e përkryer si një meze të lehtë feste! Duke qenë se përgatitet shumë lehtë, keni më shumë kohë për mysafirët tuaj. Përbërësit për 4 porcione (12 copë): 12 feta baguette nga drithërat integrale 200 g kunkulleshë 150 g ullinj Kalamata - hiqni farën 100 g arra shqeme - përzieni imët 30 g domate të thata, turshi - preni 4 domate hurma me ngjyra - katëzoni 1 lugë çaji lëng limoni, i sapo shtrydhur 3 lugë majdanoz të grirë Kripë kristali dhe piper nga mulliri Përgatitja: Koha e parapërgatitjes: 35 minuta Koha e gatimit / pjekjes: 10 minuta Koha e pritjes: - minuta hapi 1 Pritini fillimisht kungull i njomë në feta të gjata me një qëruese perimesh. Më pas vendoseni në një enë, rregulloni me kripë dhe lëreni të ziejë për 5 minuta. Më pas vendoseni në një sitë, kullojeni dhe piperoni. hapi i 2-të Ndërkohë, ngrohni një tigan pa yndyrë dhe thekni fetat e bukës në të nga të dyja anët. Hiqeni tiganin nga zjarri dhe lëreni mënjanë. hapi i 3-të Ndërkohë hidhni në blender ullinjtë, arrat shqeme të përziera, domatet e thata dhe lëngun e limonit dhe i bëni pure të imët. Më pas i rregullojmë me kripë dhe piper nëse është e nevojshme dhe i hedhim majdanozin. hapi i 4-të Lyejeni bukën e thekur me pastën e ullirit. Më pas mbulojeni me fetat e kungujve dhe domatet dhe shërbejeni.

Fingerfood: paste ulliri mbi bukë të thekur
bottom of page