top of page

Mëngjesi alkalik me mollë dhe banane

Për këtë mëngjes të thjeshtë alkalik ne thjesht presim një mollë dhe një banane në feta dhe i shijojmë me kanellë dhe mjaltë. Arrat që shtojmë sipër sigurojnë një pjesë të mirë të yndyrave të shëndetshme. Gati për 2 minuta. Thjesht provojeni. Përbërësit për 1 porcion: 1 mollë organige - e larë dhe prerë ne feta 1 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta 2-3 arra te coptuara (ose 5 badema te coptuar) 1/4 lugë çaji kanellë mjaltë për ëmbëlsim - sipas dëshirës Përgatitja: Koha e parapërgatitjes: 1 minuta Koha e gatimit / pjekjes: 1 minuta Koha e pritjes: - minuta Hapi i parë Së pari përgatitni përbërësit. Hapi i 2 -të Vendoseni fetat e mollës dhe bananes në nje pjate. Shtoni arrat (ose bademat) siper dhe shijojeni siper me kanelle dhe mjalte.

Mëngjesi alkalik me mollë dhe banane
bottom of page