top of page

Muesli tërshëre me limon

I thjeshtë, i shijshëm dhe i shëndetshëm. Përbërësit për 2 porcione: 2 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta 4 lugë gjelle fjollëza tërshëre Lëng nga 1 limon i vogël ose 1/2 limon i madh 1 lugë gjelle mjaltë (opcionale) Kanelle sipas deshires (opcionale) Përgatitja: Koha e parapërgatitjes: 2 minuta Koha e gatimit / pjekjes: 2 minuta Koha e pritjes: - minuta Hapi i parë Qëroni bananet dhe shtypeni me një pirun. Shtrydhni limonin dhe përzieni lëngun së bashku me tërshëren në banane. Hapi i dytë Sipas deshires shtoni mjalte dhe kanelle.

Muesli tërshëre me limon
bottom of page