top of page

Qofte perimesh me krem kastraveci

Këto qofte me perime pikante kanë shije të mrekullueshme! Dhe në kombinim me kremin freskues të kastravecit, pjata është thjesht e përsosur. Përbërësit për 2 porcione: Për qoftet e perimeve 180 g lulelakër - prisni përafërsisht 120 g kungullesh - prisni afërsisht 100 g karrota - prisni përafërsisht 60 g selino - prisni përafërsisht 110 g qiqra, nga gota - kullojeni mbi një sitë 30 g fara chia 60 ml ujë 100 g niseshte patatesh 20 g niseshte organike misri ½ lugë çaji paprika pluhur, e ëmbël 1 lugë çaji salcë soje 3 lugë mustardë (senf) Kripë dhe piper kristal nga mulliri 8 lugë vaj kokosi Për kremin e kastravecit 50 g kastravec - qërojeni dhe grijeni 100 g jogurt 1 lugë lëng limoni, të shtrydhur 1 lugë çaji xhenxhefil të grirë hollë 1 lugë çaji mjaltë 1 lugë gjelle koriandër të grirë hollë Përgatitja: Hapi i parë Për qoftet e perimeve, miksoni perimet e copëtuara dhe qiqrat e kulluara në një blender dhe vendosini në një tas. Pastaj vendosni 30 g fara chia me 60 ml ujë në blender, përzieni fuqishëm dhe vendosni në tasin e perimeve. Hapi i 2 -të Shtoni 100 g niseshte patatesh, 20 g niseshte misri, ½ lugë çaji paprika, 1 lugë çaji salce soje dhe 3 lugë mustardë; erëzoni me kripë dhe piper për shije. Përziejeni masën tërësisht me duart tuaja dhe lërini mënjanë për një moment në mënyrë që farat e chia të fryhen dhe të lidhen. Hapi i 3 -të Ndërkohë, përzieni të gjithë përbërësit për kremin e kastravecit në një tas; erëzoni me kripë dhe piper dhe ftohni. Hapi i 4 -të Ngrohni 8 lugë vaj koksi në një tigan në temperaturë mesatare. Ndërkohë, formoni qoftet nga përzierja me duar pak të lagura. Pastaj hidhni thërrimet e bukës, vendosini në vaj të nxehtë dhe skuqini nga të dyja anët për rreth 2 minuta. Më pas i nxirrni nga tigani dhe i vendosni në letrën e kuzhinës që të kullojnë. Hapi i 5 -të Shërbejeni qoftet e perimeve dhe kremin e kastravecit për shembull, me një sallatë me gjethe të freskëta.

Qofte perimesh me krem kastraveci
bottom of page