top of page

Salcë e djegës chilli e ëmbël dhe e thartë

Për këtë salcë djegëse të shijshme, fillimisht i pastrojmë të gjithë përbërësit me një mikser dhe më pas i ziejmë për 15 minuta - gati! Meqenëse salca djegëse është e bërë në shtëpi, ajo natyrisht përbëhet ekskluzivisht nga përbërës të shëndetshëm. Përbërësit për 2 porcione: 150 g ananas - prini përafërsisht 80 g domate - prërë në çerek, hiqni kërcellin 1 spec djegës i kuq i butë 200 ml ujë 2 lugë paste domate 1 lugë gjelle sheqer kokosi 1 lugë gjelle uthull molle 1 lugë çaji kripë kristali Përgatitja: Koha e parapërgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit / pjekjes: 15 minutë Hapi i parë Për salcën djegëse, vendosni të gjithë përbërësit në një enë të gjatë dhe i bëni pure me një blender dore. Hapi i 2 -të Pastaj vendoseni në një tigan dhe ziejini për rreth 15 minuta. Erëzoni për shije me kripë. Hapi i 3 -të Në fund e derdhni në një shishe qelqi të pastër ndërsa është akoma e nxehtë, kthejeni përmbys dhe lëreni të ftohet në frigorifer. Salca djegëse mund të qëndroj për rreth 1 javë nëse ruhet në frigorifer.

Salcë e djegës chilli e ëmbël dhe e thartë
bottom of page