top of page

Sallatë me domatina dhe avokado me selino

Kjo sallatë me avokado thjesht ka shije të shijshme! Domate aromatike, selino krokante dhe avokado kremoze në një salcë me shije frute - e përsosur. Përbërësit për 2 porcione: 100 g domatina - katërzoni 100 g selino - tërhiqni fijet dhe prerë shumë imët në një kënd 1 avokado - qërojeni dhe prerë në kube 1 cm 1 limete organike - pak levore + të gjithë lëngun (alternativ limon) 2 lugë vaj xhenxhefil perzir me limoni 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 lugë gjelle sheqer kokosi apo mjalte Kripë dhe piper kristal nga mulliri Përgatitja: Hapi i parë Për sallatën me domate dhe avokado, vendosni perimet e përgatitura, përveç kubeve të avokados, në një tas. Shtoni vaj limoni-xhenxhefil, vaj ulliri, sheqer kokosi apo mjalte, lëng limoni dhe lëvore, përzieni gjithçka mirë dhe spërkoni me kripë dhe piper. Hapi i 2 -të Në fund, palosni me kujdes kubet e avokados. Erëzoni sallatën e domates dhe avokados me kripë dhe piper dhe shijojeni.

Sallatë me domatina dhe avokado me selino
bottom of page