top of page

Supë e shpejtë mëngjesi

Përbërësit për 1 porcion: 500 ujë 2 lugë çaji mëlmesë supe - e bërë vetë apo e blëre Makarona orizi Përgatitja: Koha e parapërgatitjes: 1 minuta Koha e gatimit / pjekjes: 1 minuta Koha e pritjes: 5 minuta Hapi i parë Vendosni lëngun e perimeve dhe makaronat e orizit në një pjatë ose filxhan të madh. Zieni ujin dhe hidheni në filxhan. Prisni 5 minuta që makaronat e orizit të zbuten. Gati.

Supë e shpejtë mëngjesi
bottom of page