top of page

Tava me patate dhe krem ​​kërpudhash

Për këtë tavë të shijshme me patate, patatet shtypen dhe më pas piqen në furrë. Ne gjithashtu shërbejmë një salcë me krem ​​kërpudhe kremoze dhe pikante - një pjatë e thjeshtë për të gjithë familjen! Përbërësit për 4 porcione: Për purenë e patateve 650 g patate, miell - lëvore dhe zare 100 g bizele, të ngrira - shkrijnë 200 ml pije tërshërë - i bërë vetë 1 majë pluhur arrëmyshk Kripë dhe piper kristal nga mulliri 2 lugë vaj kikiriku, rezistent ndaj nxehtësisë 100 g qepë - zare të imëta 1 lugë salcë soje Për salcën e kremës së kërpudhave 2 lugë gjelle vaj kokosi 350 g kërpudha - të prera në feta të holla 200 ml mëlmes supe 230 g kungullesh - prerë në kube 5 mm 150 ml krem ​​tërshëre - bërë vetë 1 lugë gjelle salcë soje 1 lugë gjelle uthull aceto balsamike 1 ½ lugë niseshte patate - përzieni me 2 lugë ujë 2 lugë gjelle majdanoz të copëtuar Përgatitja: Hapi i parë Gatuani patatet në ujë të kripur për rreth 30 minuta derisa të jenë të buta. Pak para përfundimit të gatimit, shtoni bizele dhe gatuajini shkurt; Kullojeni. Pastaj shtoni 200 ml pije tërshërë në tenxhere, ngroheni dhe shijojeni me një majë arrëmyshk, kripë dhe piper. Shtoni patatet dhe bizelet dhe bëni pure. Hapi i 2 -të Ngrohni furrën në 190 ° C; Përgatitni një raft teli dhe një enë pjekje. Hapi i 3 -të Ndërkohë, ngrohim një tigan me 2 lugë vaj kokosi dhe skuqim kubet e qepës deri në ngjyrë kafe të artë. Lyeni me 1 lugë gjelle salce soje dhe lëreni të avullojë për pak kohë. Hapi i 4 -të Shtoni tiganin në purenë e patateve dhe bizelet në tenxhere dhe shijojeni me kryp e piper. Përhapeni purenë në enën për pjekje dhe piqni në furrë për 30 minuta. Hapi i 5 -të Pas 15 minutash për salcën e kepurdhave, ngrohni 2 lugë vaj kokosi në një tigan dhe skuqni kërpudhat për 4 - 5 minuta. Pastaj spërkateni me kripë dhe piper, shtonime 200 ml ujë dhe nje luge caji melmes primesh dhe ziejini për rreth 5 minuta. Shtoni kubet e kungulleshes dhe ziejini për 2 minuta. Hapi i 6 -të Përzieni 150 ml krem ​​tershre, 1 lugë salce soje, 1 lugë uthull balsamike, shtoni niseshtën e përzier dhe lërini të ziejnë. Pastaj hiqeni nga shporeti dhe shijojeni me kryp e piper sipas dëshirës. Hapi i 7 -të Shërbejeni purenë e patateve së bashku me salcën kremoze të kërpudhave dhe spërkateni me 2 lugë majdanoz të grirë.

Tava me patate dhe krem ​​kërpudhash
bottom of page