top of page
 • Fisnik Komoni

Musli alkalin vjeshte me kumbulla e arra

Aktualisiert: 26. Okt. 2021

E shijshme me kumbulla të pjekura dhe të buta


Përbërësit për 2 porcione:

 • 12 kumbulla te buta

 • 2 banane organike - qëruar dhe prerë ne feta

 • 5-6 ara te fresketa (alternativ badema)

 • 2 lugë gjelle fjollëza tërshëre

 • lëngu i 1 mandarine

 • 1 lugë gjelle mjaltë

 • Kanellë


Përgatitja:

 • Koha e parapërgatitjes: 2 minuta

 • Koha e gatimit / pjekjes: 2 minuta

 • Koha e pritjes: - minuta


Hapi i parë

Lani, copëtoni dhe katërtoni kumbullat. Pritini bananet në feta të vogla. Thyejini arrat, copëtoni arrat në copa të vogla. Përzieni kumbullat, feta bananeje, arra dhe fjollëzat e tersheres në një tas


Hapi i dytë

Përzieni lëngun e mandarinës me mjaltin dhe spërkateni mbi të dhe aromatizoni me kanellë

Tags:

62 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page