top of page
  • Qendra e Shëndetit

Avokado krem ​​me borzilok dhe nenexhik

Kremi ynë i avokados është alternativa e shëndetshme ndaj akullores konvencionale. Copat e ngrira të avokados thjesht shndërrohen në një pije freskuese të shijshme në blender së bashku me limetën dhe shurupin mollës. Akullorja perfekte - jo vetëm në ditët e nxehta të verës.Ky puding i shijshëm me fara chia ka shije të shkëlqyeshme, është shumë i shëndetshëm dhe i shpejtë për t’u përgatitur - për një fillim të përsosur të ditës.


Përbërësit për rreth 500 g:

  • 500 g avokado - hiqni farën; preni në kube të vogla

  • 150 g shurup molle

  • 125 ml lëng limoni organik + ½ lugë çaji lëvore

  • 1 lugë çaji pluhur vanilje

  • 1 majë kripe kristali

  • 1 lugë gjelle borzilok të grirë hollë

  • 1 lugë gjelle nenexhik të grirë hollë

  • 2 lugë fëstëkë të copëtuar

Përgatitja:


Hapi i parë

Për kremin, së pari copëtoni avokadon, më pas vendoseni në frigorifer për 30 minuta dhe lëreni të ngrijë.


Hapi i 2 -të

Sapo të jenë ngrirë, vendosni 150 g shurup molle, 125 ml lëng limoni, 1 lugë çaji vanilje dhe 1 majë kripe në një blender. Pastaj shtoni kubet e avokados dhe përzieni shpejt në një masë të lëmuar; përdorni një kumarxhi për ta bërë këtë.


Hapi i 3 -të

Hidheni kremën në një tas, hidhni barishtet e grira hollë dhe 1/2 lugë çaji lëvore limete dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta.


Hapi i 4 -të

Pastaj mbushni kremin në enët e deserteve dhe shijojeni të spërkatur me fistikë të copëtuar.


Shënim:

Kremi nuk duhet të ngrihet përsëri!

9 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Коментарі


bottom of page