top of page
  • Qendra e Shëndetit

Bëni vetë kremin tuaj të tërshërës - pa gluten

Kremi ynë i tërshërës pa gluten ka një shije të lehtë arre dhe është një alternativë e shijshme ndaj kremës konvencionale. Dhe meqenëse mund të përgatitet në vetëm 10 minuta, duhet ta provoni.


Përbërësit për 1 litër:

  • 100 g fjollëza tërshërë,

  • 800 ml ujë

  • 1 lugë vaj vegjetal organik (p.sh. vaj arrë, vaj luledielli ose vaj liri)

  • 1 majë kripe kristali


Përgatitja:


Hapi i parë

Për kremin e tërshërës, sillni 400 ml ujë të ziejë në një tigan. Vendosni fjollëzat e tërshërës me kripën në një mikser të fuqishëm, derdhni ujë të valë mbi to dhe lërini të ftohen.


Hapi i 2 -të

Pastaj shtoni pjesën tjetër të ujit dhe përzieni për 2-3 minuta; ngadalë shtoni vajin. Fikni mikserin dhe lëreni të thahet për 5 - 10 minuta.


Hapi i 3 -të

Derdhni kremin e tërshërës në një gotë të mbyllur dhe ruajeni në frigorifer. Mund të ruhet në frigorifer deri në 6 ditë.


Shënim:

Këshillë: Nëse përzierësi juaj nuk ishte në gjendje të bënte përzierjen shumë të imët dhe pa gunga, ne rekomandojmë sa vijon: Vendosni një sitë të grirë mirë në një enë dhe vendosni një leckë pambuku të lagur në sitë. Pastaj mbushni masën, ngrini leckën pak në skajet dhe shtrydhni lëngun shumë fort derisa çdo pikë të jetë në enë.

23 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

コメント


bottom of page