top of page
  • Qendra e Shëndetit

Bajame të fërguara

Bajamet e fërguara janë një messhujtë e lehtë dhe një dhuratë e bukur kuzhinës gjatë gjithë vitit. Ato janë veçanërisht të shijshme kur janë të përgatitura të freskëta.


Përbërësit për 1 litër:

  • 250 gr. bajame


Përgatitja:

  • hudheni bajamet ne nje tigan pa vaj dhe fergoni ato deri sa te fillojne te japin arome

  • lerni te ftofen

  • ruajeni ato ne nje ene qelqi me kapak

Shenim:

Veproni njejte edhe me fruta tjera te thate si p.sh. lajthia, Cashew, arra, chips kokosi, etj.

16 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page