top of page
 • Qendra e Shëndetit

Smoothie i gjelbert - receta baze

Aktualisiert: 19. März 2021

Smoothi-t e gjelbër janë vakt i përsosur për njerëzit modernë që kujdesen për shëndetin e tyre. Duke përgatitur vetë smoothie-t e gjelbër, ushqimi i shëndetshëm është shumë argëtues.


Përbërësit: Nje kombinim i perberesve te meposhtem, varesisht se cilet ti preferon


 • 50% Perime me gjethe jeshile dhe barishta, si p.sh. spinaq, rukola, borzilok, nenexhik, koriandër, luleradhiqe, sallate jeshile, etj.

 • Avocado

 • Banane, ananas, mollë (bashke me fara), dardha (gjithashtu), mango, portokall, mandarina ose fruta të tjera të ëmbla

 • Hurme persiane

 • manaferrat, mjedër, dredheza etj

 • Kokerra te sheges

 • Alga Chlorella

 • Fara Chia

 • Zimt, Vanille

 • Xhinxhifill

 • Limon me levozhg

 • Vaj Kokosi, vaj liri

 • Chips kokosi

 • Badem

 • dhe natyrisht uje natyral

Përgatitja:

 • Zgjidh sipas deshires perberesit me larte dhe futi ne mikser

 • shto sipas deshires sasi te ujit natyral

 • bluaji te gjitha per 45 sekonda

8 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page