top of page
  • Qendra e Shëndetit

Misër i artë me gjalpë

Shijoni misrin tonë me gjalpë, të cilin mund ta përgatisni shpejt dhe lehtë.


Përbërësit për 2 porcione:

  • 2 copë kallinjë misër

  • gjalpë

  • kripë

  • piper nga mulliri (opcionale)

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 5 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 20 minuta

  • Koha e pritjes: -


hapi 1

Hiqni gjethet dhe fijet nga kallinjtë e misrit.


hapi i 2-të

Vendoseni në një tenxhere të madhe me ujë të vluar me kripë dhe ziejini lehtë për 20 minuta.


hapi i 3-të

I erëzojmë me piper dhe kripë dhe e lyejmë me gjalpë.

Fusni një kruese dhëmbësh në pjesën e ngushtë për ta mbajtur dhe për të ngrënë nga dora.

47 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page