top of page
  • Qendra e Shëndetit

Patate në furrëPërbërësit:

  • sipas deshires patate te bardha dhe te kuqe

  • kryp himalaje apo guri

  • perzierje e keytre erezave:i rozmarinë, Thymian, Oregano

  • Vaj ulliri


Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 10 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 40 minutë


Hapi i parë

Nxeni furren ne max 170 grad. Patatet lani mirë . Nuk ka nevoj te qerohen preni patatet ne rriska te holla dhe vendoseni mbi letrën e pjekjes në madhësinë e tepsis së pjekjes.


Hapi i 2 -të

Ne nje pjete te thelle hidhni vajin e ullirit, krypen dhe erezat dhe perzijeni mire. Lyni te gjitha patatet me kete perzierje.


Hapi i 3 -të

Futeni te gjitha ne furre per 30 - 40min derisa patatet te jane rreshkur nga siper


Këshillë: Shijon shumë mirë me Ketchup shtëpie apo pesto apo krem avocado.

18 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page