top of page
 • Qendra e Shëndetit

Qull i thjeshtë tërshëre me fara Chia

Aktualisiert: 6. Sept. 2021

Një qull i shijshëm dhe i thjeshtë tërshëre në kombinim me fara Chia. Për një fillim energjik të ditës.


Përbërësit për 1 porcion:

 • 5 luge gjelle fleteza tershere

 • 300 ml qumsht tërshëre (i bërë vetë), apo bajamesh (i bërë vetë)

 • 1 lugë gjelle rrush i terun (alternativ)

 • 1⁄2 luge caji kanelle

 • 1 lugë Çaji gjalp (ose vaj kokosi)

 • 1 maje thike kryp kristali

 • 1 lugë gjelle fara chia


Përgatitja:

 • ne nje ene te thelle hudhni gjalpin

 • pastoj shtoni kanellen

 • shtoni të gjithë përbërësit tjerë dhe perzijeni mire

 • lereni te zihet per 5 min

 • hudheni qullin ne nje pjate dhe shtoni farat chia sipër

56 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page