top of page
 • Qendra e Shëndetit

Qull tërshëre - klasik

Aktualisiert: 26. Mai 2023

Një qull i shijshëm dhe i thjeshtë tërshëre në kombinim me rrush të terun e i aromatizuar me kanellë. Për një fillim energjik të ditës.


Përbërësit për 1 porcion:

 • 5 luge gjelle fleteza tershere

 • 300 ml pije tërshëre (i bërë vetë), apo bajamesh (i bërë vetë)

 • 1 lugë gjelle rrush i terun

 • 1⁄2 luge caji kanelle

 • 1 lugë Çaji gjalp

 • 1 maje thike kryp kristali


Përgatitja:

 • ne nje ene te thelle hudhni gjalpin

 • pastoj shtoni kanellen

 • shtoni të gjithë përbërësit tjerë dhe perzijeni mire

 • lereni te zihet per 5 min

 • hudheni qullin ne nje pjate dhe aromatizoni sipbr me kanellë

61 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page