top of page
 • Qendra e Shëndetit

Qull tërshëre me bajame

Një qull i shijshëm në kombinim me bajame. Për një fillim energjik dhe të pasur me proteina të ditës.


Përbërësit për 1 porcion:

 • 4 luge gjelle fleteza tershere

 • 300 ml qumsht tershere - i bërë vetë

 • 1 deri 2 luge caji sheqer kokosi (alternativ mjalte)

 • 1⁄2 luge caji kanelle (e ben qullin me mire te tretshem dhe i jep shije atij)

 • disa bajame te ferguara - të bëra vetë

 • pak gjalp (per veganet vaji kokosi)


Përgatitja:

 • ne nje ene te thelle hudhni gjalpin

 • pastoj shtoni kanellen dhe sheqerin e kokosit

 • shtoni qumshtin, tersheren dhe perzijeni mire

 • lereni te zihet per 3 min

 • hudheni qullin ne nje pjate dhe dekorni ate me bajamet e ferguara

 • hedheni mjalten siper (nese ne vend te sheqerit perdorni mjalte per embelsim)

34 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page