top of page
  • Qendra e Shëndetit

Sallatë me domatina dhe avokado me selino

Kjo sallatë me avokado thjesht ka shije të shijshme! Domate aromatike, selino krokante dhe avokado kremoze në një salcë me shije frute - e përsosur.


Përbërësit për 2 porcione:

  • 100 g domatina - katërzoni

  • 100 g selino - tërhiqni fijet dhe prerë shumë imët në një kënd

  • 1 avokado - qërojeni dhe prerë në kube 1 cm

  • 1 limete organike - pak levore + të gjithë lëngun (alternativ limon)

  • 2 lugë vaj xhenxhefil perzir me limoni

  • 1 lugë gjelle vaj ulliri

  • 1 lugë gjelle sheqer kokosi apo mjalte

  • Kripë dhe piper kristal nga mulliri

Përgatitja:


Hapi i parë

Për sallatën me domate dhe avokado, vendosni perimet e përgatitura, përveç kubeve të avokados, në një tas. Shtoni vaj limoni-xhenxhefil, vaj ulliri, sheqer kokosi apo mjalte, lëng limoni dhe lëvore, përzieni gjithçka mirë dhe spërkoni me kripë dhe piper.


Hapi i 2 -të

Në fund, palosni me kujdes kubet e avokados. Erëzoni sallatën e domates dhe avokados me kripë dhe piper dhe shijojeni.

8 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page