top of page
 • Qendra e Shëndetit

Shake proteine ​​me ananas dhe lakër jeshile

Ky Shake proteine ​​jo vetëm që i siguron trupit tuaj shumë proteina me cilësi të lartë dhe yndyrna të klasit të parë. Ai ka shije gjithashtu shumë të mirë!


Përbërësit për 4 gota:

 • 350 g ananas të freskët- qërojeni, hiqni kërcellin dhe priteni në copa të mëdha

 • 85 g lakër jeshile (pa kërcell) - lani dhe preri në copa të vogla

 • 1 mollë e kuqe e ëmbël - lani, ndani ne kater çerek dhe largoni faret

 • 1 bandë gjethe të freskëta të koriandrit apo magdanozi- lajini

 • 2 lugë pluhur proteine ​(p.sh. nga lupine, orizi)

 • 10 g xhenxhefil të freskët - i qeruar

 • 1 avokado - qërojeni dhe hiqni farën

 • 4 hurma pa far- të prera në gjysmë

 • përafërsisht 500 ml ujë

 • 1 majë kripe

 • 1 luge gjelle leng limon (sipas dëshirës)


Përgatitja:


Hapi i parë

Për Shake-un e proteinave, shtoni ananasin dhe 100 ml ujë në mikser dhe përzieni shkurt.


Hapi i 2 -të

Pastaj shtoni të gjithë përbërësit e tjerë - përveç ujit, limonit dhe kripës - pak nga pak, miksoni të gjithë mirë dhe në fund mbusheni me 400 ml ujë.


Hapi i 3 -të

Nëse është e nevojshme, shijojeni me pak kripë dhe limon.


Këshillë:

Nëse dëshironi të shijoni shake-un e proteinave të ftohtë, mund të shtoni një grusht kube akulli gjatë përzierjes.

6 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Commentaires


bottom of page