top of page
 • Qendra e Shëndetit

Smoothie pjeshke me lupine dhe spirulina

Me këtë smoothie alkaline ju mund të gëzoni shëndet të pastër që gjithashtu ka shije të shijshme - nuk ka mënyrë më të mirë për të filluar ditën.


Përbërësit për 2 porcione:

 • 1 pjeshkë e madhe - përgjysmë, pa fare dhe kubezoni

 • 2 lugë gjelle pluhur proteina (p.sh. lupin, oriz ose proteina bizele)

 • 2 lugë pluhur mango organike, e ëmbël (alternativisht ½ mango ose 2 - 3 hurma

 • 1 lugë gjelle spirulinë ose pluhur chlorella

 • 300 ml qumësht bajame - bejeni vete

 • 150 ml ujë

 • 1 filxhan lëng limoni

Përgatitja:

 • Koha e parapërgatitjes: 10 minuta

 • Koha e gatimit / pjekjes: 1 minuta

 • Koha e pritjes: -


Hapi i parë

Për shake-un e pjeshkës, vendosni të gjithë përbërësit në një mikser dhe përzieni për 1 minutë; Nëse është e nevojshme, mund ta holloni me pak ujë.

13 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page