top of page
 • Qendra e Shëndetit

Krem Avokado - klasik

Aktualisiert: 1. Nov. 2021

Kremi avokado i këndshëm, kremoz i freskët dhe i mrekullueshëm me hudhër e lëng limoninë - i shpejtë, i lehtë dhe i shijshëm!


Përbërësit:

 • 1 Avocado

 • 1 thelb hudhër

 • pak vaj ulliri

 • krip guri (apo krip kristali, apo deti)

 • pak lëng limoni

 • sipas dëshires piper te zi

 • sipas dëshires magdanoz apo barishta tjera

Përgatitja:

 • Avocado të ndahet në dysh me një thikë

 • Hiqeni faren

 • Me një lug të mesme nxirreni Avokadon nga lëvozhga dhe hudheni në një pjatë

 • Me një piru shtrrydheni avocadon

 • hudheni vajin e ullirit, kripen, piperin dhe limonin dhe përzijeni të gjitha bashkë

Shënim:

Përhapeni kremin e avokados në bukën e thekur, dhe vendosni sipër sipas deshiren tranguj apo perime tjera.

149 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page