top of page
  • Qendra e Shëndetit

Pesto majdanozi me borzilok

Aktualisiert: 25. Okt. 2021

Ky pesto majdanoz, i rafinuar me borzilok dhe arra pishe, të bën përshtypje kryesisht me shijen e tij të hollë. Por përgatitja e thjeshtë dhe e shpejtë është gjithashtu një avantazh i madh. Qoftë me makarona, perime, bukë apo salca - ky pesto gjithmonë ka shije të mirë!


Përbërësit për 150 g:

  • 50 g arra pishe - të pjekura pa yndyrë dhe lërini të ftohen (alternativ fara të lulediellit)

  • 130 g vaj ulliri,

  • 20 g majdanoz - copëtoni trashë gjethet dhe rrjedhjet e imëta

  • 20 g borzilok - copëtoni trashë gjethet dhe rrjedhjet e imëta

  • 1 thelb hudhër (opcionale)

  • Kripë dhe piper kristal nga mulliri

Përgatitja:

  • Koha e parapërgatitjes: 10 minuta

  • Koha e gatimit / pjekjes: 1 minutë

Hapi i parë

Së pari përgatitni përbërësit për peston.


Hapi i 2 -të

Pastaj vendosni arrat e pishës së pjekur së bashku me 130 g vaj ulliri dhe hudhrën në një enë të gjatë dhe bëni pure me një blender dore.


Hapi i 3 -të

Shtoni majdanozin e copëtuar, borzilokun e copëtuar, bëni pure shkurtimisht dhe spërkateni me kripë dhe piper.


Hapi i 4 -të

Derdhni peston në një gotë, mbulojeni me vaj ulliri dhe ruajeni në frigorifer. Qëndron atje për të paktën 1 javë.


Këshillë: Mund ta shijoni peston me makarona në mënyrë klasike; Por gjithashtu shijon shumë mirë në bukë, me perime ose në salca.

39 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page