top of page
  • Qendra e Shëndetit

Shake i ftohtë me kakao e shllag

Ky shake freskues i bërë me qumsht tërshëre e banane dhe i aromatizuar me kakao e sheqer kokosi nuk është vetëm i shëndetshëm , por edhe super i shijshëm e dhe i shpejtë për t’u përgatitur - perfekt për verën!


Përbërësit për 4 gota:


● 800 l qumsht tërshëre (i bërë vetë)

● 2 banane

● 4 lug çaji sheqer kokosi (alternativ hurma apo mjaltë)

● 4 lug çaji kakao

● 1 lug haje proteina pluhur orizi (ose proteina pluhur sipas zgjedhjes tuaj)

● shllag (alternativ)


Përgatitja:


● të gjithë përbërësit përpos shllagut të bluhen në blender për 1 min

● në një enë tjetër rrah shllagun deri sa ai të jetë trrashur

● shpërndaje përzierjen në 4 gota

● shto sipër shllagun

● Shijojeni shake-un të ftohur.

19 Ansichten0 Kommentare

Ähnliche Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page